Bugun...Kadıköy'de darp edilerek işkence gören gençler serbest
Tarih: 09.06.2018


. Hastaneye götürülen ve kafası sargılı bir genç, “Saatlerce gözaltında tutulduk. Benim kafamı üç yerinden yardılar. Dudağımı patlattılar. Bu işkenceciler yaptılar bunları hepsini” dedi.Dün Kadıköy'de karne eylemi yapan ve polisler tarafından darp edilerek gözaltına alınan lise öğrencileri serbest bırakıldı. Kadıköy'de polis ekiplerinin adeta işkencesine maruz kalan lise öğrencileri serbest bırakıldı.

Lise öğrencileri, dün akşam saatlerinde Devrimci Liseliler (Dev-Lis), Devrimci Liseliler Birliği (DLB), Lise Anarşist Faaliyet (LAF), Liseli Öğrenci Birliği (LÖB) ve Özgür Lise’nin çağrısı sonrası Bahariye Caddesi’nde toplandı. Burada eylem yapmak isteyen öğrencilere polis engel oldu.

Darp edilerek gözaltına alınan öğrenciler, bindirildikleri polis otobüsünde de darp edildi. Gözaltı sayısının 30 olduğu bildirildi

Öğrenciler daha sonra sağlık kontrolüne götürüldü.

Hastaneye götürülen ve kafası sargılı bir genç, “Saatlerce gözaltında tutulduk. Benim kafamı üç yerinden yardılar. Dudağımı patlattılar. Bu işkenceciler yaptılar bunları hepsini” dedi.

Daha sonra, çocuk şube müdürlüğüne getirilen liselilerin ifadeleri alınmaya başlanmasının sonrasında gözaltındaki liselilerin tamamı Yoğurtçu Çocuk Karakolu’ndan serbest bırakıldı. 

Kaynak haber : A24

 
Bu haber 2310 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

YAZARLAR
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HAVA DURUMU (İSTANBUL)
İSTANBUL
ANKET
resmi ilanlar Yapay Çiçek
altın
REKLAM VE SPONSOR ALANI
YUKARI