Bugun...


Hüseyin Avni Dedekargınoğlu


Tarih: 07.06.2017 15:45:21


İNGİLTERE' DE TERÖR

İngiltere' nin başşehri Londra' da meydana gelen terör olayında yedi kişi hayatını kaybetti. Üç terörist de sekiz dakika sonra olay yerine gelen güvenlik güçleri tarafından öldürüldü. Terörün en tehlikelisi en acımasızı savunmasız insanları katleden, şehirlerini kasabalarını, köylerini mezralarını havadan bombalayarak yok eden devlet terörüdür. Dünyanın en büyük terörist devletleriyse ABD, İNGİLTERE, ve müttefikleridir. Afganistan'ı, Pakistan'ı, Irak'ı, Suriye ve tüm Ortadoğu bölgesini cehenneme çevirerek yaşanmaz hale getiren, hayatı insanlara zindan eden emperyalist güçler ve onların bölgedeki uşaklarıdır. Bu terörist grupları yaratan, eğiten, kullanan ve sonra kendi ülkelerinde eylem yaptıkları zaman da terörist ilan eden yine bu emperyalist güçler ve onlara göbekten bağımlı olan işbirlikçi ülkelerdir. EL- KAİDE' yi, IŞİD' i ve benzeri terör örgütlerini kuranlar kimlerdir? Bunları silahlandıran, sırtlarını sıvazlayan, eğiten, finanse eden, yaralılarını tedavi eden, toplantılarına ev sahipliği yapan kimlerdir? Neden terörün ve teröristin yetiştiği merkez aynı?


Neden Ortadoğu?
Çünkü petrol ve petrolün dağıtım yolları burada.
Çünkü güvenliğinin korunması zorunlu olan ABD' nin gerçek müttefiki olan İsrail burada.
Çünkü emperyalist devletlerin çatışma alanı burası.
Çünkü Brezensky' nin " Avrasya' ya hakim olan dünyaya hakim olur" dediği Avrasya' nın merkezi burası. Londra' da terörün sorumlusu olan güçler aynı zamanda 11 Eylül 2001' in, Roboski' nin, Suruç' un Ankara Gar Meydanının, vb tüm terör olaylarının da sorumlusudur. 11 Eylül 2001 için milyonlarca insanı katleden, şehirleri yakıp yıkan, kültür hazinelerini yağmalayan, Paris' te, Londra' da ölen masum insanlar için dünyayı ayağa kaldıran emperyalist güçler ve piyonları Şengal' de, Kobani' de, Bağdat' ta, Şam' da, Rojava' da, Roboski' de, Suruç' da, Dersim Dağlarında, Ankara ' da Gar Meydanında, zindanlarda açlık grevlerinde vb yerlerde öldürülen yoksullar için devrimciler için özgürlük savaşçıları için kıllarını kıpırdatmazlar. Çünkü onların hayatlarının kendileri için hiçbir değeri yoktur. Sevgili yoldaşlarım, terör bir neden değil sonuçtur ve terörü yaratan koşulları çözmek istemeyen kapitalist, emperyalist güçler ve onların yerli piyonları, masum insanları katledip kimine şehit payesi vererek kimini bölücü vatan haini, kimini insanlık düşmanı terörist diye tanımlayarak, sömürü düzenlerini sürdürmek için timsah gözyaşları döküp, ulusları halkları birbirine düşman etmeye devam edeceklerdir. Gerçek kurtuluşun bir tek yolu vardır. Ezilen ulusların, halkların ve tüm mazlumların en büyük terörist olan emperyalist güçlere ve onların yerli işbirlikçisi olan sultanlara krallara emirlere tiranlara karşı aynı bayrak altında, özgürlüğün, onurlu bir barışın, kardeşliğin, uluslar halklar arasında eşitliğin bayrağı altında sömürüye, sömürgeciye, devlet terörüne karşı birleşmektir. Terörün panzehri insanlığı kurtaracak olan sosyalizmdir. 


Terörün tek gerçek sorumlusu ise onu yaratan ve üreten, sömürücü sömürgeci gerici ırkçı tekçi halkların düşmanı faşist sistemdir. 
Emperyalizm ve onun faşist diktatörlükleri en büyük terörist olup, onu yenecek olan tek yönetim biçimi ise sosyalizm ve onun devlet biçimi olan proletaryanın partisinin önderliğinde tüm ezilenlerin, ezenler üzerindeki diktatörlüğü ve devlet biçimi olan proletarya diktatörlüğüdür. Emperyalist, kapitalist, gerici, ırkçı, tekçi, gaspçı, soyguncu faşist devlet terörünün kurbanlarını saygıyla anıyorum.
 Bu yazı 1680 defa okunmuştur.

YORUMLAR

YAZARLAR
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HAVA DURUMU (İSTANBUL)
İSTANBUL
ANKET
FOTO GALERİ Yapay Çiçek
REKLAM VE SPONSOR ALANI
YUKARI