Bugun...HAYDİ KADINLAR ÖZ SAVUNMAYA
Tarih: 28.01.2016


Gecenin 3:00 de sokaklarda ne işi vardı diyenlere karşı, davetkar baktı, mini etek, tayt vs. giymiş diyerek kadınlara saldıran, tecavüz edenlere karşı ne yasalar ne güvenlik kuvvetleri ne devlet önlem almıyor, almak istemiyor. Eşinden sevgilisinden ayrılanlar güpegündüz herkesin içinde bıçaklanıyor, kurşunlanıyor. Sığındıkları yerlerde çocuklarının gözü önünde katlediliyor. Artık bu tür olayların sayısı bile tutulamaz hale geldi, devlet gözünü kapatmış seyrediyor, yapılan açıklamalarla teşvik ediyor.Şehriban SEVİM

HAYDİ KADINLAR ÖZ SAVUNMAYA

Gecenin 3:00 de sokaklarda ne işi vardı diyenlere karşı, davetkar baktı, mini etek, tayt vs. giymiş diyerek kadınlara saldıran, tecavüz edenlere karşı ne yasalar ne güvenlik kuvvetleri ne devlet önlem almıyor, almak istemiyor.

Eşinden sevgilisinden ayrılanlar güpegündüz herkesin içinde bıçaklanıyor, kurşunlanıyor. Sığındıkları yerlerde çocuklarının gözü önünde katlediliyor.

Artık bu tür olayların sayısı bile tutulamaz hale geldi, devlet gözünü kapatmış seyrediyor, yapılan açıklamalarla teşvik ediyor.

Devlet önlem almak yerine iyi hal, tecavüz gerçekleşmemiş, tahrik indirimi, rızası varmış bağırmamış, psikolojisi bozulmamış vs. gibi sudan sebeplerle ceza indirimi ve oda hapsi gibi komik cezalarla teşvik edici yaptırımlarla ödüllendiriliyor.

Bazı din alimleri  ipe sapa gelmez fetvalar vererek bu canilere yol gösteriyor.

Bu da gösteriyor ki biz kadınlar birbirimizi sahiplenmedikçe, desteklemedikçe asıl önemlisi savunma yolları geliştirmedikçe taciz, tecavüz ve katliamlar artarak devam edecektir.

Öncelikle kadınlar bu tür saldırılar karşısında kendilerini savunmaları gerekiyor. Bunun için elimizde, cebimizde, çantamızda savunma gereçleri taşımalıyız ve kullanabilmeliyiz.

Spor, dans vb. gibi kurslara vakit ayırdığımız kadar çocuklarımızla birlikte savunma ve korunmak için tekvando, aikido vb. kurslara giderek öz savunma için hazır olmalıyız.

Bu teknikleri bilen arkadaşlarımız ücretsiz olarak kadınları çocukları eğiterek destekleyebilirler.

Kısacası insan gibi yaşamak için, birey olarak toplumda var olmak için kadınlar

ÖZ SAVUNMA yöntemlerini kendileri oluşturmak zorunda.

Haydi kadınlar hep birlikte örgütlü olarak yaşamda yerimizi almaya.

 Önce kendimizden başlayarak herkesi bu mücadeleye katalım.

 
Bu haber 2704 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KADIN HABERLERİ

YAZARLAR
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HAVA DURUMU (İSTANBUL)
İSTANBUL
ANKET
resmi ilanlar Yapay Çiçek
altın
REKLAM VE SPONSOR ALANI
YUKARI