Bugun...


Zeynel Karahan


Tarih: 10.12.2016 15:47:22


Sevmek ne güzel şey arkadaşım yalın ve katışıksız 
Gözden gezden arpacıktan kalbin tam ortasından..
Sevmek ne güzel şey be arkadaşım..

Çalıştığım firmanın Kayaşehir Kayabaşı Köyündeki Fabrikanın iki köpeği ayrıca yan fabrikanın bekçi köpeği var. Kuş uçurtmaz cinsten.Ben fabrikaya ayda yılda bir giderim. Şimdiye kadar saldırmadıkları gelip sarmaş dolaş oldukları yegane insanlardan biriyim.Daha ilk günden arkadaş olduk dost olduk kendileriyle..
İnsanlarla karşılaştırdım bu yakınlaşmayı. Çıkarsız ve içten bir dostluk var onlarda. Bizim insan ırkımız da bunları nadiren görüyoruz.
Arkadaş sandıkların arkadaş değil.. Dost dediklerin bir hikaye.
Bu sabah Otobüs durağında dost sandığım, kişiliği ve duruşuyla hep özel bir yerde olduğun sandığım bir arkadaşla karşıştım. Heycan duymadım dersem yalan olur. Yanına gittiğimde o insandan eser kalmadığını fark ettim. O eski sıcak dost bakışlarıyla insana güzel duygular veren insan gitmiş sıradan bir kişiliğe bürünmüştü. Oysa Fabrikadaki bu fotoğraf karelerinde yer alanlar böyle miydi.
Cana can katan ile değerini yitiren iki canlı..

İnsan şunu anlıyor dostluklar görecelidir ve zaman içinde gerçek kimliğini bulur.Değer verdikçe değer üretir vermeyince kendimize layık olmadığını anlar siler atarsınız.
İşte iki kare iki fotoğraf.
Sana hangi canlı değer katıyorsa ona yüreğinizle sevginizi katın..Nasıl ki seni seviyorum demek yürek isterse sevgiyi taşımakta erdemli olmayı gerekli kılar.Bu yazı 2149 defa okunmuştur.

YORUMLAR

YAZARLAR
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HAVA DURUMU (İSTANBUL)
İSTANBUL
ANKET
FOTO GALERİ Yapay Çiçek
REKLAM VE SPONSOR ALANI
YUKARI