Bugun...Ankara'da Barış Mitingine Bombalı Saldırı çok sayıda ölü
Tarih: 10.10.2015


Ankara’da “Emek, barış, demokrasi” mitinginin toplanma yeri olan tren garı önünde saat 10.00 sıralarında HDP, EMEP ve SDGF pankartlarının yoğun olduğu bölgede iki ya da üç kez patlama yaşandı. Patlamada en az 20 kişinin öldüğü bildiriliyor. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. 
Ankara’da “Emek, barış, demokrasi” mitinginin toplanma yeri olan tren garı önünde saat 10.00 sıralarında  HDP, EMEP ve SDGF pankartlarının yoğun olduğu bölgede iki ya da üç kez patlama yaşandı. Patlamada en az 20 kişinin öldüğü bildiriliyor. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.
 
Kitlenin tren garında buluşup Sıhhiye'ye yürümesi planlanıyordu. Buluşma noktasında meydana gelen patlamanın canlı bomba olduğu iddia ediliyor.
 
Patlamalar bölgede paniğe yol açtı. Tarihi tren garının da büyük hasar aldığı öğrenildi.
 
Patlamanın etkisi ile çok sayıda kişi de yaralandı.Yaralıların olduğu bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.
 
 
Tertip Komitesi: "Alandan ayrılacağız"
 
Miting tertip komitesi patlamanın ardından şu açıklamayı yaptı: "Pankartlarımızı topluyoruz, şube başkanları bölgelerden gelen kişileri arabalarına güvenli bir şekilde ulaştıracak. Yürüyüş kortejinin arkasında olaylar var, polis saldırısı söz konusu. Düzenli bir şekilde alandan ayrılacağız."
 
Bugün aralarında, DİSK, KESK,TMMOB ve Türk Tabipler Birliği'nin de olduğu çok sayıda sendika ve meslek örgütü, Ankara'da "Emek, barış, demokrasi" mitinginde buluşmuştu.
 
 Mitinge sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra, HDP ve çok sayıda kuruluşun katılımı bekleniyordu.
 
HABER KAYNAK:CNN TÜRKBu haber 1901 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

YAZARLAR
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HAVA DURUMU (İSTANBUL)
İSTANBUL
ANKET
resmi ilanlar Yapay Çiçek
altın
REKLAM VE SPONSOR ALANI
YUKARI